Ovulutsioon 04.09.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Mul selline mure naistearst kontrollis mul ulraheli käigus munasarju ja nägi et ovulutsiooni ei toimu tänu millele ei saama rasestuda, munasarjades on veel üksikud folliiklid mis need on ?
Ma peaksin saama vist mingit ovulutsiooni ravi kui palju see maksab ja on mul võimalust siis rasestuda kui ovulutsioon esile kutsutakse emakas ja munasarjad on korras isegi munajuhad on läbitavad.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ovulatsioonide esilekutsumiseks on olemas erinevad raviskeemid, ravimikulu 100-st kroonist kuni mitme tuhandeni.
Kui ovulatsioon esile kutsuda ja mehe näitajad on korras, on rasestumine väga tõenäoline.

Aivar Ehrenberg