Viljastamise hind 15.09.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kunstlik viljastamine on haigekassa kulul. Aga tahtsin küsida kas alguses tuleb ise maksta siis hiljem haigekassa maksab tagasi? Või ei pea midagi maksma kui näiteks tulla viljastamise soov arsti juurde ..
Loomulikult tuleb ise ravimite eest maksma. Ettetänades. :)

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui olete kindlustatud, ei pea visiidi, uuringute ja protseduuri eest maksma (visiiditasu 5€, seda küll).
Kehavälise viljastamise ravimid ostate esmalt ise välja, hiljem saate Haigekassalt hüvitist.
AE