metformin ja rasedus 07.06.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

2 aastat ei saanud rasestuda. Üks kord suhkru näitaja hommikul oli 5,9. Arst määras metformiini suhkretase ja kaalu korrigeerimiseks. Ma ei ole suhkruhaige ega ülekaaluline (kehakaalust võtaks mitte rohkem kui 5 kg maha). Kasutasin kuu aega metformiini spontaanse ovulatsiooni tekkimiseks, jäin rasedaks, praegu ainult 4 nädalat, kas pean edaspidi võtma? Arst ütles et peab kindlasti et rasedus ei katkeks. Igal pool on kirjutatud et ei tohi rasedus ajal metformini kasutada mitte mingil juhul. Oleks vaja nõu.
Ettetänades.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui arst leiab, et peate metformiini edasi võtma, siis soovitan nii teha. Metformiini kasutamine raseduse ajal on lubatud.
AE