Munarakkude eemaldamine 28.03.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Soovin teada, kas Eestis on võimalik munarakkude/munaraku eemaldamine (välja opereerimine) eesmärgiga jätta need doonorluseks? Kas sellel annetusel on mõtet? Kui jah, siis kust selle kohta infot juurde saaks?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
munarakkude annetamine on võimalik. Palun tutvuge esmalt kunstliku viljastamise ja embrüo kaitse seadusega. Üksikasjalikumaks nõustamiseks peaksite pöörduma lastetusravi spetsialisti vastuvõtule (Ida- või Lääne-Tallinna naistekliinik, NovaVita kliinik, Elite kliinik, TÜ Kliinikum).

Lgp,
AE