probleem rasestumisega 16.09.14 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

olen üle 10a proovinud rasestuda. Olen läbi teinud 2pikka ivf teekonda ja ühe külmaringi, kuid siiani tulemusteta. On olnud kaks loomulikku rasestumist , kuid need katkenud väga varajases staadiumis. on tehtud lap ja hüsteroskoopia, kuid need vastuseid ei andnud. Kas on võimalik kuidagi kindlaks teha, et miks rakk ei hakka peale viljastamist edasi arenema?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
miks rakk arenema ei hakka, pole kahjuks võimalik kindlaks teha. Võimalik on ainult teha oletusi, mis selle taga võiks olla.
AE