viljastumine 25.03.14 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere

olen mehega juba 4 aastat koos elanud ja on lapse soov. Pole siia maani rasedaks jäänud. olen käinud arsti juures ja teste teinud mis vaja on ja nüüd määrati mulle operatsioon laparaskoopia. kas see on valulik ja kui palju see maksab ilma haigekassata ja mis see tähendab,et mis operatsioon see on ?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Laparoskoopia tehakse narkoosis, seega on löikus ise valutu. Pärast operatsiooni vöib valusid muidugoi olla. Löikuse eesmärk on selgitada viljatuse pöhjus ja see vöimalusel körvaldada. Operatsiooni hind on ca 800-1000 €.
AE