Kas peaksin lõpetama Progrestrone vaginaalküünalde võtmise, kui rasedustest on positiivne? kuid HCG on level120 05.02.14 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Lühidalt. Mul oli esimene kunstlik viljastamine (IVF) 17 jaanr. 2014.
12 päeva möödudes sain rasedustesti positiivse tulemuse, kuid alates 17 ndast jaanuarist olen kasutanud Progrestrone raviküünlaid, et rasedust toetada algstaadiumis. Nüüdseks on mul olnud 2 veretesti, kus on saadud teada HCG tase..
Esimene kord oli 49 ja teine 120.. kolmandat pole olnud, sest arst ütles, et lõpeta ravi ja hakka ootama päevi?
Ma ei saa aru miks ma peaks lõpetama ravi kui seal on siiski võimalus et pisike jääb ellu? Kas ma peaksin lõpetama ravi? Mu periood võib ka saabuda juhul, kui kasutan edasi Progrestrone- on mul õigus?
Olen segaduses, ja ootaksin meeleldo teie kommentaari olukorrale.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kirjelduse põhjal jääb mulje, et arsti hinnangul ei kasva hCG tase oodatud kiirusega. Kui nii, siis pole progesterooni kasutamisel mõtet. Veritsus algab siis, kui hCG tase langeb nullilähedaseks. Progesterooni küünaldega seda tagasi ei hoia.
Terv,
AE