Rasestumine ja uuringud 19.10.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen püüdnud rasestuda aasta aega ja õnnestunud pole ja tahaksin pöörduda naistearstile kontrolli, siis sooviks teada, kas oskate öelda, mis uuringuid tehakse selleks ja kui kalliks see läheb??
Samuti sooviks teada, mis ravim on Duphaston ja milleks seda enamik naisi võtab, kes rasestuda üritavad? On sellest kasu ka???

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui Teil on ravikindlustus, tuleb maksta ainulr visiiditasu. Väga lühidalt öeldes kontrollitakse, kas ovulatsioonid toimuvad ja kas munajuhad on läbitavad. Mees peab samuti arsti juures ära käima.
Duphaston on kollaskeha hormooni sarnane ravim. Võtavad need, kel kollaskeha hormooni (progesterooni) puudus.
AE