Kromosoomide muutumine 16.06.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kas kromosoomid võivad eluajal muutuda, pidi harv juhus olema? Geenid võivad ju?

Mul on XY kromosoomid, tahaks ikka XX. Samas olemas emaka rudiment ja kutsuti esile päevad, aga praegu hormoontablette ei võta ja päevi pole. Saan vahel orgasmi, kõige rohkem östrogeeni pidavat eralduma orgasmi ajal. Kui suur see orgasm siis peab olema, et ma terveks saaks??

(Kas menstrualatsioon sõltub inimese rahalisest seisust?? Et siis kui oled majanduslikult kindlustatud tekib, menses, et siis pole ma enam laps--- nii olen sensitiivi jutust aru saanud...absurdne, aga võib-olla tõsi)

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kromosoomid elu ajal ei muutu, ka geenid mitte.
Orgasmiil ei ole siinkohal mingit rolli.
Rahalisest seisust menstruatsioon ei sõltu. Probleemi olemus on ikkagi kromosoomihälbes, seda muuta/ravida ei ole võimalik.
AE