Prednisoloni toime lootele 09.05.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
käsil on IVF ja kohe peaks olema siirdamine. Mulle kirjutati Grinone geeli 2x päevas ja Prednisoloni 4x päevas. Lugedes viimase ravimi meetripikkust kõrvaltoimete nimekirja siis kui rasedus tekib, kas see ravim(tundub, et kogus on päris suur) ei ole lootele kahjulik?
Tänan!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervijst,
peaksite selle küsimuse esitama oma arstile, mul ei ole õigust juhtumi üksikasju teadmata kommentaare anda. Võin ainult öelda, et rutiinselt prednisolooni seoses kehavälise viljastamisega ei määrata, aga ju oli arstil oma mõttekäik.
AE