Kas teha kunstlikku viljastamist või oodata? 25.04.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Sooviks teada, kas on lootust jääda rasedaks või teha kunstviljastamist, kuna mehega juba 3 aastat proovime rasestuda, aga mitte midagi;( mehel analüüsid korras. Ise käisin 4 kuud tagasi laparoskoopias, oli vasak munasari pahasti läbiv ja liiteid oli palju, arst ütles, et varsti peaks tulema tita, 3-5 kuu pärast, aga möödas juba 4 kuud ja ei midagi, lootus juba kadus, ma mõtleme mehaga teha kunstviljastamist, või oodata??

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
soovitan juba praegu võtta ühendust lastetuse ravi spetsialistiga, sest kunstliku viljastamise vajadus tundub olemas olevat, aga järjekorrad on pool aastat ja enam.
AE