Viljatus ja viljastamise maksumus 17.04.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mul oli laparoskoopia 2 korda. Diagnoosid cystis endometrioides ovarii sin. sterilitas sec. Chromopertubatsioonil mõlemad munajuhad täituvad pärlikee taoliselt. Vasakust värvaine väljub, paremast mitte. 2006 .a. me pöördusime Fertilitase poole, võtsime b´pangast laenu 25 tuhat krooni, andsime kõik analüüsid ära ja nüüd, kui kõik analüüsid olid antud, öeldi meile, makske veel 25 tuhat ja me võime alustada viljastamist, kuid raha oli juba otsas, sest analüüsid maksid ja Ida-Virumaalt tuli kogu aeg Tallinnasse sõita ning tuli ka pangalaen maksta. Nii jäigi kõik pooleli. Siiamaani ma pole rasestunud, aga nii tahaks pisikest, keda hoida ja armastada. Minul küll on 1 laps,ta on 15aastane, aga ta tahab minna mujale õppima ja nii jäämegi me mehega kahekesti. See on õudne, seepärast ma küsisingi, palju maksab nüüd kunstlik viljastamine ja kas ma pean hakkama uuesti neid analüüse andma. Ettetänades J.Ida-Virumaalt

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui Teil on ravikindlustus, on kehaväline viljastamine tasuta. Ravimitele võib kuluda ca 1000 EUR, aga see summa suures osas tagastatakse.
Üksikasjalikumalt võin rääkida vastuvõtul, kuhu saate registreeruda www.kliinikum.ee või 7319 100 kaudu.
AE