Laste saamise taastamine (tehtud steriliseerimine) 01.04.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tahaks veel üht last, aga kuna 5 aastat tagasi tehti steriliseerimine, kuna muud rasedusvastased vahendid ei mõjunud. Aga väga tahaks kuskil aasta kahe pärast pere pesamuna. Oleks mul võimalik loomulikul teel last saada?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
munajuhade taastamine võib teatud tingimustel õnnestuda. Sõltub, kui palju neid steriliseerimise käigus vigastati.
AE