Millal võib püüda rasestuda pärast peetumist / katkemist 01.03.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Mul katkes 08. jaanuaril 2011.a rasedus, mille vanus viimase raseduseelse menstruatsiooni esimese päeva kohaselt oli 5+2 nädalat. Olin rasestunud koheselt pillide võtmise lõpetamise järel. Kuna viibisin tol ajal välisriigis, siis ma arsti juurde ei jõudnud. Mingeid kaebusi mul polnud. Katkemise järgselt hakkasin võtma Yarina pille.

Oktoobris 2011.a lõpetasin pillide võtmise ning viimase raseduseelse menstruatsiooni esimene päev oli 26. detsember 2011.a. 16. veebruaril 2012.a tuvastati rasedus CRL 6+1 madala südametööga. 7 päeva pärast oli madal südametöö ikka veel alles, kuid loode polnud kasvanud. 28. veebruaril 2012.a tuvastati peetunud rasedus CRL 6+1. Lõpetasin samal päeval Duphastoni võtmise. Ravim oli määratud, kuna varasemalt oli hakanud määrima - hormoonide taset eelnevalt ei kontrollitud. 29. veebruaril algas mul katkemine ja loode väljus iseeneselikult. 01. märtsiks oli plaanitud medikamentoosne puhastus ja kuna arst nägi emakas veel umbes 6-7 ml vedelikku (lima?!), siis puhastus ka teostati. Loodet enam emakas polnud.

Minu küsimuseks on, kas ma tohiks püüda rasestuda juba esimese ovulatsiooni ajal (s.t umbes 2 nädala pärast) või peaksin oootama ära esimese menstruatsiooni. Olen lugenud selle kohta vastakaid arvamusi. Samuti mainiksin, et olen pannud endale 2 nädala pärast viljakus-arsti juurde aja. Kas võimalik rasedus (seda ei pruugi muidugi juhtuda) võiks takistada minu viljakusprobleemide uurimist?

Tänud ette!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
käige enne arsti juures ära ja kuulake, mis tal öelda on. Senikaua vältige rasestumist.
AE