Positiivne P1 antigeen 12.08.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen 35a naine. Mul on olnud kaks raseduse katkemist (5-6n spontaanabort ja 11n raseduse peetus). Nüüd selgus vereanalüüsidest, et mul on P1 antigeen positiivne, mis põhjustab raseduse katkemisi. Millised on võimalused järgneva raseduse katkemise ärahoidmiseks, milline ravi ja lootused raseduse lõpuni kandmiseks?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
peaksite nõu pidama arstiga, kes selle analüüsi määras. Tunnistan, et pole sellisest antigeenist varem kuulnud.
AE