IVF ja folliikulite kasvu stimuleerimiseks kasutatavad ravimid 13.06.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Esimene IVF ebaõnnestus. Folliikulite kasvu stimuleerimiseks kasutati Gonal-F. Kasvama hakkas ainult 4 folliikulit. Neist saadi vaid 1 munarakk, mis ei hakanud arenema. Küsimus on selles, et millest lähtuvalt valitakse folliikulite kasvu stimuleerimiseks kasutatav ravim ja kas järgmisel korral teist ravimit (Puregoni) kasutades on loota paremat ravitulemust (suuremat arvu folliikuleid)?
Samuti huvitab, kui pikk on soovituslik vahe kahe IVF protseduuri vahel, st millal võiks pärast ebaõnnestunud katset uuesti proovida?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Gonal ja Puregon on võrdväärsed ravimid, ravimi valik on juhuslik. Puregoniga stimuleerides on rakusaak samast suurusjärgust.
2-3 kuud kahe katse vahel on piisav.
AE