Miks munarakk ei pesastu? 26.04.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Peale endoravi tehtud 2 IVF-i, ühel hcg 2 ja viimasel alla 1. Kas on mõistlik üldse edasi proovida või tasuks katsetada DMR-ga? Mis võib olla põhjuseks, et munarakk ei kinnitu? Eelnevad katsed ka hcg alla 1.
Tänud!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Miks embrüo ei kinnitu?
- embrüo ei ole piisavalt kvaliteetne
- endomeetrium ei ole vastuvõtlik
- organismi immuunsüsteem töötab valesti.

Esimese ja kolmanda põhjuse korral võiks doonorimunaraku kasutamine anda paremaid tulemusi.

AE