Lendamine pärast IVF-protseduuri 21.03.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Juunis on plaan teha IVF- protseduur.
Juulikuu teises pooles soovime lennata 2 nädalaks Hispaaniasse, lennusõit kestab ca 4-5 h. Juhul kui IVF -protseduur õnnestub, kas lendamine võib põhjustada raseduse katkemist?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Lendamine ei tee rasedusele midagi. Pigemini tuleks karta, et mingi varajase rasedusega seotud ebameeldivus (katkemine, emakaväline rasedus) juhtub reisil olles ja rikub puhkuse.
Igal juhul, kui otsustate minna, muretsege tervisekindlustus, mis spetsiifiliselt katab ka rasedusega seotud probleemid.

AE