Rasestumise soodustamine 01.03.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

5 aastat tagasi sain lapse doonorspermat kasutades, kõik oli ok. Peale seda olen mõningad korrad üritanud uuesti doonoriga. Praegu olen leidnud mehe, kellega olla vahekorras, see ei ole küll regulaarne, kuid langeb kokku ov. ajaga.
Mehe sperma on kontrollitud ja elus spermatosoide on topelt, aga liikuvus oli veidi normist alla. Oleme üritanud 4 kuud, neist kahel korral kasutanud Ovitrelle süsti. Olen arsti juures arvel ja ultraheliga vaatame ka munaraku valmimist. Tahaksin küsida, kas on võimalik, et minu veregrupp on neg ja mehe oma positiivne, kas see võib raskendada rasestumist ja kas on midagi, millega spermatosoide liikuvamaks teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Veregrupil ei ole tähtsust. Mehele soovitan järgida terveid eluviise ja teile soovitan mitte muretseda. 4 kuud ei ole rasestumiseks piisavalt pikk aeg.
AE