Soov rasestuda 15.02.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 35 a. 2 last, viimane keisriga. Soov rasestuda, kuid ei ole seni õnnestunud. Päevad 25-28 päeva tagant, seega ei saa ka ov-i määrata. Üritanud juba 2 a.- tulutult. Küsimus siis, et mida ette võtta? Ja kas sellises vanuses võib olla, et ov ei toimugi enam? Või võib asi olla milleski muus, näiteks vanuses...? Pean mainima, et varem olid päevad regulaarselt 28 päeva tagant, mida nüüd enam öelda ei saa.

Tänades, Murelik.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

2 aastat on liiga pikk aeg, peaksite uuringutega alustama, kas oma naistearsti abil või koheselt viljatusravi kliinikusse pöördudes. Et ovulatsioonid oleksid ära jäänud, seda ma ei usu.
AE