Kas loomulikul teel või IVF? 07.02.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
olen 29 a, sünnitamata naine. Juulis 2010 tehti LAP, diagnoosiks 4.astme endometrioos. Sain 6 kuud Zoladex ravi, mille tulemusel kasvaja antigeen CA125 langes 155-lt 31,3-le ehk siis normi piiresse. Olen IVF- järjekorras juuliks 2011, sinnani proovime loomulikul teel. Menstruatsioon pole veel taastunud (viimane süst 05.dets), kuid kui taastub, kas siis ei oleks võimalik minu puhul ovulatsiooni esilekutsumine või kuidagi mingite ravimitega kaasaaitamine, et tõenäosust loomulikul teel suurendada? Mehe näitajad pole ka väga kiita, kuid IVF-ks pidid sobima.
Tänan Teid!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui teil on ovulatsioonid seni toimunud ilma ravimeid kasutamata, ei näe ma võimalust rasestumise tõenäosust tõsta. Jääb üle loota, et operatsioon ja hormoonravi annavad parima võimaliku tulemuse.
AE