Crinone geeli kasutamine ja rasedus 19.01.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin küsida, et kas on teoreetiline võimalus vigastada/kahjustada varajase raseduse ajal crinone geeli kasutades loodet? Arst soovitab crinonent kasutada, aga ma kardan, et seda pulka sisse pannes võiksin äkki vigastada emakat vms. Ühel korral juba on olnud nii, et korraks olen tundnud kerget valutorget ja järgmisel päeval tuikab veidi. Kas see on normaalne, pulga peaks lükkama ju ikka üsna sügavale, et kindlustada ravimi sisse jäämine.
Kui kaua peale geeli sise panekut peaks lebama?
Ja küsimus ka selle kohta, et kui olla nt paar tundi enne vahekorras ja siis geeli panna, kas see halvendab geeli imendumist?

Ette tänades
R.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Sooviksin küsida, et kas on teoreetiline võimalus vigastada/kahjustada varajase raseduse ajal crinone geeli kasutades loodet?
--- ei ole
Kui kaua peale geeli sise panekut peaks lebama?
--- pange ööseks, kui magama lähete
Ja küsimus ka selle kohta, et kui olla nt paar tundi enne vahekorras ja siis geeli panna, kas see halvendab geeli imendumist?
--- ei arva
AE