Progesteroon raseduse ajal 13.01.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Olen rase 10. nädalat, olen kasutanud Crinone geele pärast IVFi ja progesterooni süste. Pärast seda kui arst oli tuvastanud raseduse 8+5 nädalat, kirjutas ta progesterooni süstid 2 nädalaks ja ütles, et rohkem pole vaja võtta, mida jätkub vaid siis selle nädala lõpuni. Olen mures, kuna platsenta hakkab progesterooni tootma alles 12. nädalast ja minul siis lõpeb rohi 10.nädalal. Kas praegu on ikka juba ohutu lõpetada progesterooni tarbimine? Mul on alles ka veel väljaostmata Crinone retsept, mille asemel valisin süstid, kas võin kasutada Crinonet igaks juhuks, kuni 12.nädalani siis? M

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ei tea küll Teie lugu täpsemalt, aga noortel (alla 35) regulaarse tsükliga naistel lõpetan progesteroonravi testi tegemise päeval s.o 4 rasedusnädala täitudes. Edasi veab normaalne rasedus ise välja.
Tehke arsti suuniste järgi ja ärge liialt muretsege.

AE