Nõustamine... 13.12.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26aastane, mul on selja taga tänase päevaga 3 ebaõnnestunud IVF-i ja minu küsimus oleks, kas on olemas sellist spetsalisti, kes nõustab abielu paare sellel teemal. Juba mehe pärast oleks seda hädasti vaja, sest tegelikult ei jõua meestele päriselt kohale, mis naisega samal ajal toimub. Neile oleks vaja asja selgitada, sest nende jaoks lähevad meeletud summad ja vastuseks ainult negatiivsed tulemused. Minu mees toetab mind igati ja me pole lootust kaotanud, aga tema pärast oleks seda vaja ja ma ise ka hea meelega räägiks kellegagi, kes asjast teab või veel parem, kes on sama läbi teinud...
või mõni privaatne naiste foorum sellise murega, kus siis vestlevad ainult naised, kes on sellega kuidagi seotud.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tunnistan, et mul ei ole "ihupsühholoogi" (ehkki möönan, et selline asjatundja peaks lastetusravi meeskonnas olema). Alustuseks soovitan minna koos mehega oma viljatusravi vastuvõtule ja kurta kõik mured temale. Usun, et igal asjasse pühendatud arstil on teatud kogemus selliste juhtude puhuks olemas.
---
Leidke internetist Imede Väike Foorum.

AE