Zoladex ravi 29.10.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mulle määrati 6 kuud Zoladex ravi, millest 4 on juba käes. Küsimus selles, et kas antud ravim võib põhjustada ka kehavedelike ( higi, uriin, väljaheide) lõhna muutusi? Võtan ka multivitamiini pluss kaltsiumi koos d-vit-ga lisaks. Veel on jubedad öised kuumahood. Kui päevaseid enam ei pane nii väga tähele, siis öised on küll piinavad.
Kas antud kaebused on minu olukorras normaalsed ( eriti see lõhnateema) või peaksin pöörduma oma arsti juurde?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ei ole varem sellise olukorraga kokku puutunud. Ravimiinstruktsioon soovitab võtta oma arstiga ühendust, kui hingeõhk peaks võtma puuviljase varjundi (fruity odor). Soovitan lõpetada vitamiinide võtmise, kui lõhnad kaovad, on probleem nendes.

AE