Kas kehaväline viljastamine on võimalik... 14.08.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Aastaid tagasi avastati minul kaks emakat ning lõigati välja üks munasari. Teine munajuha on resetseeritud. Loomulikul teel viljastumine on võimatu, kuid lapsesoov perre on suur. Kas kahe emaka puhul, mis on mõlemad suuruselt seega väiksemad kui normaalne emakas, on võimalik kunstliku viljastamisega rasestuda ja last lõpuni kanda?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Teoreetiline võimalus on olemas, aga arvestada tuleb raseduse katkemise / enneaegse sünnituse riskiga. Täpsemini ei saa öelda, kui ei tea emaka(te) suurust.
AE