Mitmikute võimalus IVFiga 10.05.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mitu embrüot Eestis tavaliselt IVFiga istutatakse? Kes selle otsustab? Kas mitmikute tulemisvõimalust on võimalik suurendada? Kas suurem võimalus on IVFiga erimunaraku mitmikute või ühemunaraku mitmikute saamiseks?

Ette tänades,

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Seadusega on lubatud kuni kolme embrüo siirdamine, aga see on pigem erand. Enamasti siiratakse 1-2. Siiratavate embrüote arvu otsustab patsient. Mitmikute tõenäosus on seda suurem, mida rohkem embrüoid siiratakse. Kunstliku viljastamise eesmärk on mitmikute teket võimalust mööda vältida. Erimunakaksikute tõenäosus on määratult suurem kui ühemuna-.
AE