LH tase 23.02.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Vereanalüüsist selgus, et LH tase madal (0,287). On see oluline tegur rasestumisel? Mis tähtsus sellel LH-l üldse on? Täitsa mures kohe.
Tervitades ja tänud vastamast!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

LH ehk luteiniseeriv hormoon on vajalik ovulatsiooni esilekutsumiseks. LH tõuseb päev-paar enne ovulatsiooni. Konkreetsel juhul ei oska sellest väärtusest midagi arvata, sest ei tea, mis tsükli päeval proov võeti.
AE