Polütsüstilised munasarjad. 28.12.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline küsimus. Olen ülekaaluline ja mul on polütsüstilised munasarjad. Muidu on kõik korras ja mehel ka. Sooviks last saada, aga siiani ainus abi olnud "Võta alla". Ma saan sellest ise ka aru, et see oleks vajalik. Aga küsimus oleks, et miks ei kirjutata välja rohtusid, mis lihtsalt küpsetaks munarakud ära ja kõik? Kas minul kui ülekaalulisel on liiga riskantne jääda sellisel moel rasedaks? Sest kui see last kahjustaks, siis seda ka ei taha.
Vastust ootama jäädes, R.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ovulatsiooni stimuleerivad ravimid ei ole lapsele ohtilikud. Teada on, et ülekaalulised naised rasestuvad raskemini ja rasedused kalduvad sagedamini katkema.
Aivar Ehrenberg