Loote süda UHs 13.11.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
õnnestus lõpuks ikka väga mitmes ICSI. 14. päeval oli HCG 121 ja kõik tundus korras olevat, aga 6+0 polnud ultrahelis veel loodet ega südametööd näha. Lootekott oli olemas ja arst ütles midagi sellist, et kui väga uurida, siis ehk on mingi lootekribal ka olemas, aga südametööd ta veel küll ei leia. Määrinud mul pole, iiveldab ja väsinud olen. Kas ma peaksin olema mures (sest ma olen), et südamelööke veel näha polnud? Järgmine UH on pea kahe nädala pärast, siis on 7+6.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ei oskagi konkreetselt vastata. Nii ja naa - sõltub aparaadist, lootemuna asendist jne. Isiklikult eelistan nii vara mitte vaadata, segaduse vältimiseks. Eks järgmine ultraheli toob selgust,
AE