Ovulatsiooni stimuleerimine 29.10.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kliiniku infolehel kirjutatakse ovulatsiooni stimuleerimisest. Mida see täpsemalt tähendab ja kuidas seda tehakse?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

See tähendab, et tablettide või süstide abil kutsutakse esile ühe või mitme folliikuli kasv ja munaraku/munarakkude ovulatsioon.

Aivar Ehrenberg