Munarakudoonor? 16.10.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mure siis järgmine, sain hiljuti teada et omal jõul mul rasedaks jääda ei õnnestu, on vaja munarakudoonorit. Tahtsingi küsida kui pikk järjekord on, et leida munarakudoonor ja mis see kõik maksma läheb, lugesin kuskilt foorumist ,et on täitsa vist isegi olemas doonoreid. Ette tänades.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Meie kliinikus (Kliinikumi naistekliinik) läheb doonorimunarakuga viljastamine maksma 8000 kr. Lisanduvad kulutused kehavälise viljastamise ravimitele 10 000-15 000, mis kompenseeritakse suures osas riigi poolt.
Põhimõtteliselt võib munarakudoonoriks olla sugulane (sellisel juhul ei tule doonorihüvitist maksta). Anonüümse munarakudoonori ooteleht on aastatepikkune, selles valguses soovitan maad uurida ka teistes kliinikutes (Elite kliinik, Nova Vita kliinik, Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik).
Aivar Ehrenberg