seemnerakkude DNA 09.06.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Oleme teinud 3xICSi kahe erineva skeemiga, erinevad rohud jne, aga embrüod ikka aeglase arenguga.
Inglise keelsetest IVF teemalistelt lehtedelt olen leidnud, et sageli on põhjus mehe seemnerakkude DNA fragmenteerumises.
Kas Eestis on kuskil võimalik testida spermatosoidide DNA fragmentatsiooni olemasolu?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Nova Vita kliinikus Viimsis.
AE