rasestumine, kunstlik viljastumine, viljatusravi 18.02.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen 42 aastane ja abielus 2 aastat. Kahjuks pole seni rasedaks jäänud. Aasta tagasi tehti hormonaalne analüüs ja need näitajad on normis. Olen elu aeg olnud väga tervislike eluviisidega, haiguseid põdenud pole. Sama kehtib ka abikaasa kohta, kes on minust 10 aastat noorem. Aeg tiksub ja on ilmselt viimane aeg midagi ette võtta, näiteks kunstlik viljastamine, viljatusravi vms. Olen pikki aastaid elanud võõrsil ja Eestis "oma enda" naistearsti mul pole. Palun andke nõu, kuhu ja millise naistarsti juurde peaksin pöörduma, et protsessi alustada. Palun soovitage konkreetselt kedagi - arsti ja terviseasutust, kes tõsiselt tegeleb antud probleemidega. Naistearst, kelle valisin juhuslikult, suhtus asjasse vähem kui leigelt ja ta arvas, et midagi pole vaja teha. Isegi mitte uuringut ja analüüse, et milles asi! Elan Tallinnas. Ette tänades.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Helistage Nova Vita kliinikusse Viimsis v Ida-Tallinna keskhaigla naistekliinikusse ja küsige lastetusravi arsti vastuvõtule. Konkreetse arsti asjus - ma ei eelista kedagi.
AE