TAHAKS SAADA TEIST LAST 28.01.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,olen 32 aastane naisterahvs. Mei lon peres üks viie aastane laps ja oleks kange soov muretseda ka teine laps. Oleme üritanud nüüd juba peaaegu pool aastat selle teise lapse tegemisega hakkama saad aga ei midagi. Esimene rasedus kulges normaalselt ja rasestumine õnnestus ka kohe esimesel korral. Kuhu peaks pöörduma ja palju niisugused uuringud maksma võiksid minna? Ei ole kunagi kasutanud mingeid rasestumisvastaseid vahendeid.Riikliku arsti juurde on väga pikad järjekorrad.Ja ise ei ole ka enam esimeses nooruses.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Pool aastat ei ole veel liiga pikk aeg. Plaanige naistearstile minekut ca 6 kuu pärast ja ärge nii väga üritage, elage niisama.
Seda juhul, kui teil on regulaarne menstruatsioon.
Kui suitsetate, loobuge; kui kehakaal on normi piirest väljas, tegelege sellega.
AE