kaks emakat 13.11.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Mure järgmine siis nimelt tehti mulle hüsteroskoopia kahtlusega emaka vahesein. Leid oli siis järgmine, nimelt emakakaelasid on üks ilus ja korras siis suundub ilusti emkasse, emakas siis on seest ilus ja kohev sinna suundub üks munajuha mis on ilusti läbitav, kuid ei suundu teist munajuha sinna. Sellepärast arst arvab, et mul on veel üks emakas kohe teise emakavastas ja seal emakakael puudub. Tahan siis teada kuidas see mõjutsb mu rasestuist kas siis see polegi võimalik. Muidu oli mul ka hormonaalsed häired sain ravi ja nüüd ok ja soov siis rasetuda menses regulaarne. Ma ei tea kas siis sellise emakaga polegi võimalik lapsi saada.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

rasestumine võib rohkem aega võtta, aga põhimõtteliselt on võimalik.
loodetavasti kuulsite opereerinud arstilt sama arvamust.
AE