Rasestumine 41 aastaselt 26.06.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

Olen peagi 42 aastaseks saamas. Soovime mehega pesamuna, oleme 3 kuud proovinud peale vaskspiraali eemaldamist loomulikul teel rasestuda. Hetkel ei ole see õnnestunud. Palusin naistearstil teha vajalikud analüüsid, kas mu keha on ikka sellises vanuses veel "toonuses". Sain teada, et vajalike vitamiinide hulk organisimis on kõik normis, klipnäärme talikus korras, naissuguhormoonide talitus korras ja meessuguhormoonide talitus samuti. Abikaasaga olemas varasemalt 2 last, 13 ja 11 aastased. Võtan 4 kuud foolhapet lisaks, abikaasa aga Men Conseption toidulisandit, sperma kvaliteedi tõstmiseks. Elame suhteliselt tervislikku eluviisi harrastades, liigume, teeme mõõdukalt sporti. Ülekaalulisus ei ole probleemiks. Kuna aeg tiksub halastamatult, siis tekkiski küsimus, kas saaksin veel midagi teha? Peaksin laskma teha täiendavaid uuringuid ja teste? Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
soovitan pöörduda viljatusravi vastuvõtule, et arutada koos asjatundjaga täiendavate uuringute vajalikkust (sperma analüüs, munajuhade läbitavuse uuring).
Terv,
AE