Duphastoni skeem 23.03.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, minu mure seisneb selles, et oleme partneriga üritanud last saada nüüdseks veidi üle aasta aja aga tulemuseta. Menstruaaltsükkel oli korrektselt 28-29 päeva
alati ja kõikumisi oli minimaalselt, kuniks tekkis juuli 2019 tsüklihäire ja peale seda siiani on tsükkel ebaregulaarne 35-45 päeva .Partneril analüüsid kõik korras. Mulle tehti hormoon analüüsid tsükli 2 ja 21 päeval(veebruar 2020 keskel ja teine siis märts algul). Tulemused on siis sellised : Tsükli 2. päev: TSH 0.75, FSH 8.5, LH 6.46, Östradiool 92.0, Testosteroon 1.2 ning tsükli 21. päev: Progesteroon 1.84, Prolaktiin 174. Arst ütles, et tegu on tsükli teise faasi puudulikkusega ning määras raviks Duphastoni. Duphastoni skeem näeb ette alustada tsükli 12.dal päeval 2* päevas 14 päev järjest. Täna on siis teine päev, kui Duphastoni võtan (tsükli 13 päev) Küsimus on nüüd selles, kas nii vara alustada tsükli 12 päeval on õige, kui soovin rasestuda ja kas üldse sellise skeemi järgi on rasestumine tõenäoline? Olen aru saanud, et Duphastoni tuleks peale ov võtta? Aga ma ei tea millal ja kas üldse minul ov toimub.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Teil on probleeme folliikuli kasvu ja ovulatsiooniga. Õnneks näitavad analüüsid, et munasarjade reserv on piisav.
Antud olukorras on dufastoni võtmine üks võimalik lähenemine, aga on ka teistsuguseid võimalusi. Kui Teil on kõhklusi määratud ravi üksikasjade osas, soovitan need oma arstile esitada. Muude nõuannete admiseks peaksime aga eelnevalt kohtuma.
Terv,
AE