Progesterooni ravi ei määratud pärast täisringi 09.03.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oli IVFi täisring ja siirdati üks kolmepäevane embrüo. Pärast punktsiooni sain ravimitest vaid Medroli nädalaks ja Clexane süstid 20 tk. Pluss päev enne siirdamist ovitrelle süst. Mitte mingis vormis progesterooni mulle ei määratud. Kas see on normaalne? Saan aru, et IVFi ajal keha ju ei tekita progesterooni ise, aga raseduse tekkimiseks on see hädavajalik. Või on mingeid erandeid?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
üks ovitrelle süst on teatud juhtudel piisav. Progesterooni pole alati tarvis manustada.
Terv,
AE