Positiivsed ovulatsioonitestid pärast ovulatsiooni 08.05.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Olen teinud mitme kuu jooksul ovulatsiooniteste OV aja tuvastamiseks. LH tõus tekib u 14ndal tsüklipäeval, paar päeva hiljem tõuseb ka basaaltemperstuur ca 0,3 kraadi. Olen aga kolmel kuul OV-teste ka edasi teinud (kunagi tuvastati UH-s munasarjades multifollikulaarsus) ning kuuendal kuni kaheksandal päeval pärast OV-i on testid jälle positiivsed. Rasedustestid negatiivsed (vahel kuivamistriipudega), 7 kuu jooksul pole rasedaks jäänud. Ultraheli näitas teisel tsüklipäeval ühes munasarjas mitut folliikulit, arst ütles, et pole pco.

Kas selline LH tõus võib viidata mõnele probleemile, miks rasedaks ei õnnestu jääda?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui tsükkel on regulaarne ja pole jäänud lühemaks, ei pööraks ma sellele fenomenile pigem tähendust.
Terv,
AE