Rasestumise soov 10.04.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Oleme abikaasaga juba 13 kuud üritanud last saada. Eelmised rasedused on kõik tulnud 6 kuu jooksul, viimane sünnitus juuli 2015a.
2017a kasutasin raseduse ärahoidmiseks Gesytili. 2018a jaanuaris ja veebruaris muutusid päevad väga verevaeseks (enne 3-4päeva; siis 2-3päeva, millest kolmas päev ainult määris veidi) ja ka kehakaal hakkas tõusma (kuigi olin jätkuvalt dieedil, millega olin aastaga 15kg alla saanud). Lootsin, et kuue kuuga normaalsed päevad taastuvad ja pingsalt rasestumisele ei mõelnud, asjatasime vaid ohtlikul nädalal tihedamini. Augustis ja septembris kasutasin digitaalseid ovulatsiooniteste ja sain teada, et luteaalfaas oli nendel kuudel 10 päeva. Jaanuaris oli mu elu esimene tsüklihäire - tsükkel 34 päeva, järgmine tsükkel oli aga juba 51 päeva.
6.märtsil läksin arstile muret kurtma ja tegi UH, siis oli tsükli 6 päev :Emakas on 58,6x49,8mm; sisekest 7,0mm. Emakaõõnes Lippesi lingule iseloomulik leid. Parempoolne munasari on 33,3x24,2mm; normaalse struktuuriga. Vasakpoolne munasari on 35,0x27,6mm; normaalse struktuuriga. Douglase õõnes vaba vedelikku ei sedasta. Kirjutas välja Duphastoni, et uued päevad esile kutsuda ja analüüsid võtta.
24märts hakkasid uued päevad, 25ndal määris veidi vetsus käies, 26ndal polnud enam midagi. 27-28märts määris jälle (kulus paar pesukaitset päevas). 28ndal käisin ka analüüse andmas. Vastused : FSH 1.46, LH 1.03, Östradiool 172.60, Progesteroon 1.04, Prolaktiin 327.81, Testosteroon 0.31, TSH 3.694, Insuliin 22.
Täna tegi uue UH ja selle vastus: Emakas on 59,4x53,7mm; sisekest 12,5mm. Vasakpoolne munasari on 43,1x41,2mm; milles kollakeha 38,6x27,9mm. Parempoolne munasari ei visualiseeru. Douglase õõnes vaba vedelikku ei sedasta.
Arsti sõnul on näidud parimas korras ja viga ei ole mis rasestumist takistaks. Ütles, et kui juuniks rase ei ole, siis tagasi. Ise aga muretsen. Kas ebaregulaarne tsükkel, väga verevaesed päevad (1,5päeva väga kerget veritsust ja 1,5päeva pruuni määrimist) ja lühike luteaalfaas ei takista kuidagi rasestumist?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
verevaene menstruatsioon ei takista iseenesest rasestumist, kuid võib viidata mingile protsessile, mis rasestumist segab. Nõustun Teie arstiga - kui järgneva paari kuu jooksul ei õnnestu rasestuda, tuleks uuringutega algust teha.
Terv,
AE

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Munajuhad

Tere.

Mõned aastad tagasi eemaldati minult mõlemad munajuhad, kuid soov veel üks laps saada. Kas minu puhul on võimalik vaid kunstlikviljastamine või veel mõni võimalus, et loomulikul teel ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
kehaväline viljastamine on ainus võimalik rasestumise viis.

Terv,
AE

Loe edasi

Soov last saada

Tere minu mure selline. Üritasime partneriga last saada 2 aastat, aga ei midagi, arst soovitas opile minna. Läbisin 03.04 laporoskoopilise operatsiooni, mille käigus selgus, et mõlemad munajuhad on sulgunud ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
eksisteerib teatud võimalus, et emaka kokkutõmbe tõttu ei pääsenud kontrastaine munajuhasse. Ent kui mees on tunnistatud viljakaks ja Teil ei ole kahtlustatud muud viljatuse põhjust, on ...

Loe edasi

Polütsüstilised munasarjad

Tere! Mul on Teile selline küsimus.
Käisin ultraheliuuringus ja mulle anti selline vastus: Ovaariumid bilateraalselt polütsüstilise struktuuriga...varem oli kõik korras.
Minu arst ei ole üldse ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Polütsistilisi munasarju ei ole võimalk "välja ravida", aga võimalik on midagi ette võtta, et menstruatsioonid käiksid või tekiks soovitud rasedus.
See on igapäevane günekoloogiline praktika, aidata ...

Loe edasi

Rasestumise soov

Tere.
Olen 10 aastat tagasi sünnitanud, aga nüüd üritanud uuesti rasedaks jääda, aga ei õnnestu. Käisin arsti juures, tehti proovid. Öeldi, kõik korras. Elukaaslane ei taha arsti juurde minna ja ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Enne, kui mees uuritud saab, ei soovita ma mingeid ohtlikke operatsioone ette võtta. Ka laparoskoopia puhul on tüsistused võimalikud.
Kui te pole ametlikult abielus ja elukaaslane ei soovi koostööd ...

Loe edasi

Rasestumine ja IVF

Tere!
Olen läbinud kaks IVF- kuuri, tulemusteta. Taastasin Tartu Naistekliinikumis munajuha, mis oli varem läbi lõigatud, aga vaatamata sellele pole õnnestunud rasestuda. Kindlasti mängib rolli ka ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Teie vanuses on rasestumise tõenäosus ühel konkreetsel kuul väiksem kui 10%, arvestades kahjustatud munajuha aga veelgi madalam.
Seega - loomulikku rasestumist ei saa välistada, aga see on vähe tõenäoline.
Loe edasi



Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: