Rasestumine pärast keisrilõiget 05.04.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Viie kuu jooksul pole õnnestunud rasedaks jääda. Aasta tagasi oli keisrilõige, plaaniline, tüsistusi polnud. Rasestusin kohe. Nüüd pärast pillide kasutamise lõpetamist on tsüklid regulaarsed, LH tõus on OV-testidega tuvastatav, aga probleemiks on kõhuvalud. Kogu tsükli vältel on liigutamisega kaasnev valu ning alates ovulatsioonist püsiv tuim valu alakõhus ja -seljas. Käisin ka günekoloogi juures muret kurtmas, kuid öeldi, et nii vara ei hakata mingeid uuringuid veel tegema. Aga see kõhuvalu segab juba elukvaliteeti.. Ise kahtlustan, et pärast keisrit on tekkinud liited, mis valu teevad ja rasestumist takistavad. Kas tõesti on mõistlik aasta oodata ja alles siis uurida?
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
rasestumist võiksite tõesti oodata ühe aasta vältel ja seejärel pöörduda vastava abi saamiseks.
Valude osas tuleks uuringuid alustada juba varem, kui need elukvaliteeti rikuvad.

Terv,
AE