Viljakus 07.03.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen 31.a naine. Oleme abikaasaga üle aasta ehk siis 2017a. detsembrist üritanud beebit. Paraku pole ma siiani jäänud rasedaks. Käisin jaanuaris günekoloogi juures. Mul oli kõik korras eelmise aasta suvel käis ka abikaasa kontrollis ka temal oli kõik korras. Abikaasa on 42 a. Nüüd aga juhtus see, et abikaasa jäi haigeks tal avastati raske südamepuudulikus. Tahtsingi nüüd uurida kas see võib nüüd mõjuda abikaasa viljakusele ja need ravimid mida ta hakkab võtma. Kas need ka kuidagi mõjuvad.

Eelmise teksti jätkusks.

Ravimid mida abikaasale määrati on betaloc, torasemid, cardase ja südameaspirin.

Tänud ette.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
arvan, et peaksite pöörduma viljatusravi vastuvõtule (Tallinna keskhaiglate naistekiiinikud, Kliinikumi naistekliinik, NovaVita, Elite), et asjatundja saaks olukorda kompleksselt hinnata. Ei usu, et mehe ravimid võiksid otsustavatl halvasti mõjuda.
Terv,
AE