Kas on võimalik rasestuda ja kas oleks kasu pöördumisest viljatusravi arsti poole? 14.10.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kas on võimalik rasestuda ja kas peaksin pöörduma viljatusravi arsti poole?
Oleme partneriga mõlemad 43a ja soovime väga last.

Minul on eelmisest abielust on 1 laps, sünnitus 14a tagasi. Olen sale, tervisliku eluviisiga, ehkki on stressirikkaid perioode olnud. Alkoholi varem tarbisin väga väheses koguses, nüüd üldse mitte ja panustan tervislikule toitumisele ja liikumisele.
Vaheporras oleme paar korda nädalas. Mehel tervise probleeme ei ole, on sportlik.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
leian, et viljatusravi arst saab üksnes nõustada doonori munaraku kasutamise osas. Iseeneslik rasestumine on väga vähe tõenäoline, ehkki kasuistilisi juhte on ette tulnud.
Terv,
AE