Võimalik rasestumine enne IVF-i 16.04.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Ees seisab IVF, peaksin juba tuleval nädalal hakkama kasutama Supercur ninaspreid, Trentali ja Gepretixi. 6. aprillil oli ovulatsioon, siis sai ka vahekorras oldud. Eelmise nädala keskel tekkis kerge rindade pakitsus, mis nüüdseks küll kadunud kui rinnad natuke suuremad kui muidu. Samuti aeg ajalt päevade eelne kõhuvalu. Hakkasin mõtlema, kas need võivad rasedusetunnused olla, kuigi nii vara vast pole võimalik? Samas kasutan Befoli, E vitamiini, D vitamiini, Inofolicut, Pregnacare. Et äkki hoopis nende kõrvalmõju. Mida arvata?
Kas veretest näitab nii varajast rasedust?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui ovulatsioon oli tõepoolest 06.04, võiks vereproov neil päevil juba rasedust näidata küll.
Terv,
AE