IVF ja limaskesta paksus 11.04.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mul on käsil IVF. Tsükli 10.päeval (stimuleerimise 9.päeval) oli endomeetrium 13mm.
Punktsioon on plaanitud tsükli 16.päevale (6 päeva peale endomeetriumi 13mm mõõtmist) ja siirdamine veel omakorda sealt 3 päeva hiljem.

Kas selline endomeetrium pole ehk LIIGA paks juba? Ega ma ilmselt ise suurt teha saa, et ta enam EI kasvaks, aga internetist loetu paneb muretsema. Loen, et ideaalne oleks siirdamise ajal ca 10-13mm ja embrüo võib liiga paksu limaskesta "uppuda" ning rasedus ei saa siis tekkida.

Kuidas teie kogemused, palju ta siis veel kasvada jõuab selle nädalaga ja kas on oht, et liiga paks võib mu IVF-ile karuteene teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Kui limaskesta paksus pole tingitud polüübist, ei ole tarvis muretseda.
Terv,
AE