Peale IVF-I tsükkel 21.03.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Minul oli 16.02 punktsioon,kahjuks siirdada polnud midagi.
23.02 oli UH kontroll kus kõik oli ok endomeetrium oli 5 päeva enne päevi 15mm.Päevad hakkasid 25.02
20.03 käisin taas UH-s kuna olid vasakul pool aeg ajalt valu torked.
Arst ütles,et emaka limaskest on liiga päevad peavad hakkama 22-24.03.
Kirjutati mulle Gepretix 100 mg suukaudselt 3-päeva 1tk 2x päevas ja siis edasi tsükli 16-st päevast 1 tab 1x päevas 10 päeva.
Mul nüüd mure suur,kas see limaskesta paksenemine võib olla seotud ebaõnnestunud ivf-ist ja viljatus ravimitest,mul on suur hirm,et äkki on see hoopis vähitunnus?

Tänud ette!!!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
üks kunstliku viljastamise tsükkel ei saa küll emaka limaskesta muutust esile kutsuda, see ei ole tõenäoline. Samuti ei tähenda limaskesta paksenemine otsekohe vähki. Arutage asja oma naistearstiga, võibolla peab ta vajalikuks võtta emakast proovitükk.
Lgp,
AE