Vahekord enne spermaproovi 01.03.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Tuleval nädalal on tulemas meie esimene ivf. Mees on eelneval nädalal ära ja saabub 1.5 päeva (ca36h) enne protseduuri. Punktsiooni päeval on viimasest vahekorrast möödas täpselt 7 päeva. Tean, et enne proovi andmist peaks 2-5 päeva vahekorrast hoiduma, meil vahe 7 päeva. Minu küsimus on, et kas proovi parema kvaliteedi osas (ei ole parimas korras sperma) peaksime vältima vahekorda või just mitte?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ei pea vältima
Terv,
AE