ivf ja vanus 07.09.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kevadel saadi piisav kogus rakke mille kvaliteet oli hea, kas on võimalik, et nüüd septembriks on kõik rakud otsa saanud? Küsimus tingitud sellest, et uut katset alustades organism ei reageerinud rohtudele 5. päeva jooksul. Kas ainuke võimalus oleks doonormunaraku kasutamine või oleks mõtet veel proovida enda rakkudega? Kas TÜ Kliinikumis doonormunaraku võimalust on ka?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kuni menstruatsioonitsükkel pole lakanud, on lootust proovida oma rakkudega. Kas kasutada munasarjade stimuleerimist või jätkata loomuliku tsükliga - sellele küsimusele ei saa looga ja patsiendiga tutvumata vastata. Meie kliinikus on doonorimunarakkude järjekord liiga pikk, soovitan pöörduda mujale.
Terv ,
AE