Rasedus ja munasarja tsüst 16.06.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Olen 27.aastane, olen segaduses ja loodan ehk siin abi saada.
Mul avastati peaaegu aasta tagasi munasarja tsüst, kuid arst ütles et pole pahaloomuline. Päevad pidid hakkama 09.06, kuid siiani pole hakanud, ainult selline valu alakõhus nagu päevade ajalgi. Tegin täna hommikul testi ning see näitas kahte triipu, kuid üks oli hele. Ei teagi nüüd mida arvata, kas olen rase või lükkuvad päevad lihtsalt edasi. Kas munasarja tsüst kuidagi testi tegemisel osaline?
Ja kas tsüst ohtlik rasedusele ei oleks, vahest lööb alakõhus paremale poole valu kuid see nii väike, ning ka alaseljas valu, lugesin et rasedal võib esineda alaseljas valu.
Ette tänades

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
suure tõenäosusega on tegemist rasedusega. Registreeruge ämmaemanda või naistearsti vastuvõtule ja siis selgub, mis sellest tsüstist saanud on ja mis on valu põhjus.
Terv ,
AE